Veritabanları

Abone Olunan Veri Tabanları

Küçült Yazı Tipi Büyüt

!!! Hizmetinize sunulan veritabanlarından hiçbir şekilde "otomatik ve sistemli download" yapılmamalıdır. Söz konusu veritabanları BEUN' e lisanslandığı için bu tür işlemler hem kullanıcıları hem üniversiteyi zor duruma sokacak ve söz konusu kaynağın erişimi kesilecektir. Hangi bilgisayarlardan işlem yapıldığı yayıncılar tarafından izlenmektedir. Bu konuda hassasiyet göstereceğinizden eminiz. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

ACADEMIC JOURNALS
Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden ‘’Academic Journals All’’koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 40 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. DERGİ LİSTESİ

 DERGİ LİSTESİ  

BMJ JOURNALS 
Sağlık alanında yayınlanan 27 derginin 2007-2009 sayılarına erişim mümkündür.DERGİ LİSTESİ 

CLINICAL KEY
Elsevier'in yeni ürünü Clinical Key doktorların sorularına daha hızlı yanıt veren daha akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veritabanıdır. Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır.Elsevier ClinicalKey, cevaplarını, en büyük klinik kaynak koleksiyonlarının arasından sunar.Tüm tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanlarını kapsar. Kanıta dayalı en güncel cevapları sunar. Kullanım Kılavuzu Uzaktan Erişim Dergi listesi Kitap ListSesi  


ÖNEMLİ NOT: 
Kitap iceriklerini PDF olarak indirebilme ve cikti alma icin sadece bir kez www.clinicalkey.com sayfasının sag ust kösesinde bulunan''Register'' ikonuna tiklayıp kayit yapmaniz yeterlidir. Dergi iceriklerini PDF olarak indirme ve cikti alma icin kendi hesabiniza giris yapmak gerekmemektedir.

EBSCOHOST TUBİTAK-EKUAL kapsamındaki fen bilimleri, tıp, insanı ve sosyal bilimler alanındaki akademik dergilere tam metin erişim sağlar. 

EMERALD Ağırlıklı olarak yönetim bilimleri alanında yayın yapan Emerald yayınevinin Emerald eJournals Premier Koleksiyonundaki 306 dergiye tam metin erişim sağlar.

ELSEVIER CLINICAL DENTISRY E-BOOK

Diş Hekimliği alanına ait 24 adet e-kitaba tam metin erişim sağlar.

HİPERKİTAP Türkiye'nin ilk ve tek türkçe e-kitap veri tabanı olan Hiperkitap ile 12bin e-kitaba erişim sağlar. Kitaplar kütüphane kataloğunda yer almakta olup;  katalog tarama bölümünden erişebilirsiniz.  

IEEE  TÜBİTAK-EKUAL kapsamında IEEE ve IEE nin çeşitli dergi, konferans ve standartlarına erişim sağlar.     

IGI GLOBAL  IGI Global yayinevi uygulamali teknoloji alaninda bilimin tum dallarini kapsayan 3400+ guncel e-kitabi (2000-2017)  erisime sunmaktadir.Konular Yazilim, İş idaresi, Ekonomi,  Bilgisayar, Mühendislik, Eğitim, Çevre, Akilli Teknolojiler, E-Devlet,  Bilgi Yonetimi ve Kütüphanecilik, Medya ve İletişim, Genetik, Tıp ve sağlık koruma, Güvenlik ve Adli Tıp, Etik, Hukuk, ve Sosyal Bilimler'dir. 


IDEALONLINE : İdealonline veri tabanları, İdeal Kütür’ün iş birliği içerisinde olduğu yayıncı ortakları tarafından yayınlanan bilimsel ve teknik içeriğin keşfedilmesi ve bunlara erişilmesi için önemli bir kaynaktır. Özellikle Türkçe içeriği uluslararası standartlarda ve güçlü bir sistemle kullanıcılarına ulaştırmaktadır. İdealonline içerisinde 5 ayrı veri tabanı vardır: Akademik Dergiler, Popüler Dergiler, İdeal Tıp Kitapları , Konferans & Armağanlar , İdeal eKitap    

İDEALONLINE DİN BİLİMLERİ VERİTABANI :1500 den fazla din bilimleri alan kitabına erişim sağlanmaktadır. İlahiyat alan kitaplarını tek bir platformda toplayan kapsamlı bir Türkçe kaynak rehberdir.

INCITES : InCites özelleştirilmiş, atıfa dayalı bir değerlendirme aracıdır. Kurumsal verimliliğin analizine ve kurumlar tarafından sürdürülen bilimsel çalışmaların dünya çapında kıyaslanmasına imkan verir. Araştırma girdi ve çıktılarının ölçümü, güncel trendlerin takibi ve makalelerin, dergilerin, kurumların, kişilerin ve bölgelerin karşılaştırılması imkanını sunan, bütünleşik web tabanlı bir akademik platformdur. Incites veri tabanını kullanabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. Web of Science kaydınız varsa kullanıcı adı-şifreniz ile giriş yapabilirsiniz, kaydınız yoksa “Register email adress” bağlantısına tıklayarak kayıt olabilirsiniz. TANITIM KLAVUZU

İNTİHAL.NET : 
Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini  3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler. KULLANIM KLAVUZU

TAYLOR&FRANCIS : TÜBİTAK-EKUAL kapsamındaki sosyal ve beşeri bilimler, teknik ve fen bilimleri, tıp ve yaşam bilimlerini içeren tam metin veri tabanıdır. 1997 den günümüze erişim mevcuttur.  

JOURNAL CITATION REPORTS :JOURNAL Citatipn Reports  Web of Science’daki bilim ve sosyal bilim dergi atıflarının özet  analizini sunan bir raporlama aracıdır. Web of Science Core Collection, alanında en önemli ve en yararlı olduğuna inanılan seçilmiş aktif dergileri içerir. JCR, Web of Science’daki bilim ve sosyal bilim dergi atıflarının özet  analizini sunan bir raporlama aracıdır. Web of Science Core Collection, alanında en önemli ve en yararlı olduğuna inanılan seçilmiş aktif dergileri içerir.

  • 81 ülkeden yaklaşık 230 disiplinde 2,550'den fazla yayıncının 11.000'den fazla dergisini kapsamaktadır.
  • Dergi verilerine göre sıralama -  Journal Impact Factor, immediacy index, total cites, total articles, cited half -life, journal title ve  daha fazlası
  • Konu kategorisi verilerine göre sıralama - Total cites, median impact factor, aggregate impact factor, aggregate immediacy index,  aggregated cited half-life, number of journals in category, number of articles in category
  • Beş yıllık Etki Faktörü, size daha geniş bir atıf etkinliği aralığı gösterir. Bu özellik, atıf aktivitesinin birkaç yıl boyunca artmaya  devam ettiği dergiler için, toplam referans etkinliklerinin daha fazlasının kritik bir performans metrike dahil edilmesine izin verir. 
  • Dergi performanslarını kategoriler yoluyla anlamak için; “Journal Impact Factor Percentile” kullanılabilir.JSTOR (Journal Storage) veritabanı, uluslararası düzeyde yayınlanmış  hakemli dergileri kapsar. Dergiler ilk çıkış yılından günümüze kadar olan (son 2-5 yıl hariç) tüm sayılarına erişilmektedir. Arşiv niteliğinde bir veritabanıdır. Antropoloji, arkeoloji, ekoloji, Amerika ve Afrika çalışmaları, Asya çalışmaları, bitki bilimi, işletme, Ortadoğu çalışmaları, ekonomi, maliye, eğitim, fen bilimleri, tarih, dil, edebiyat, felsefe, siyaset bilimleri, nüfus etüdleri, sosyoloji, coğrafya, din, folklör, film, gösteri sanatları, müzik, istatistik ve matematik konularını kapsamaktadır.


MANGO LANGUAGES

Mangonun konuşturarak öğreten otomatik öğrenme modülü, kullanıcılara dil öğrenmenin 4 ana bileşeni olan gramer, kelime hazinesi biriktirme, telaffuz geliştirme ve dilin kültürünü öğrenme faaliyetlerini ayrı bir çaba gerektirmeden kazandırmaktadır. Mangonun sürükleyici programında kullanıcı gerektikçe geçmişte kalan kısımlarla ilgili tekrarları geriye dönmeye gerek kalmadan görerek ilerlemekte, böylece hız ve ahengini koruyabilmektedir.

NATURE

1869 yılında yayınlanmış, multi-disipliner alanda en önde gelen, haftalık, uluslararası bilimsel bir dergidir ve ‘’Nature Journals All ‘’ Dergi Koleksiyonu’nun merkezinde yer almaktadır. Nature Journals All Dergi Koleksiyonu klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında, isminde ‘‘Nature‘‘ ibaresi geçen diğer yayınlar ile genişlemiş ve toplamda 46 dergiye ulaşmıştır. Nature Protocols ve Nature Methods yayınları da bu grupta yer almaktadır. Nature Journals Dünya’nın en yüksek etki faktörüne sahip dergi paketidir. Abonelik ile birlikte 2007 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanır. Abonelik yapılan yıla ve bir önceki yıla arşiv haklarıyla beraber erişim verilir. 

OECD

İktisadi ve idari bilimlerde otorite  kuruluş olan olan OECD’ nin ticaret,eğitim, ekonomik büyüme, bilim ve yenilik vs. konularında 2010 verilerine erişim sağlanmaktadır.


OVID  

LWW yayınevinin genel konulu dergilerinin yanı sıra tıp, eczacılık ve hemşirelik konulu dergileri de kapsamaktadır. 1950 den günümüze erişim mevcuttur. 


PALGRAVE MACMILAN  

Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 47 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim verilir. Abonelik yapılan yıla ait arşiv hakları sağlanır. 

PROQUEST

ProQuest Dissertations & Theses  TEZ  LİSTESİ

Pek çok farklı  disiplin içerir. İşletme, yönetim bilimleri, ekonomi, sosyal ve beşeri  bilimler, tıp, mühendislik, fen bilimleri, ziraat vb. konuları içeren,  doktora ve master tezlerini de kapsayan "aggregator" veritabanıdır.   

PUBLONS 

Editör ve hakem olarak bilimsel etkinizi özetleyen bir veri tabanı olan Publons, binlerce bilimsel dergi partnerliği ile desteklenen doğrulanmış hakem değerlendirmelerine ve dergi editörlük geçmişine yer verir. 

SCIENCE DIRECT 
TUBİTAK-EKUAL kapsamındaki Elsevier Science yayınevinin ve diğer bilimsel, teknik, tıp ve yayınevlerinin dergilerine tam metin erişim sağlayan disiplinlerarası bir  veritbanıdır. Ayrıca bilbiografik bilgi de taranabilir.1995 den günümüze erişim sağlar.      

SCOPUS 
TUBİTAK ULAKBİM EKUAL kapsamında Scopus Atif Veri Tabani’na abonelik yapılarak üyelerimizin kullanımına açılmıştır. Lisans anlaşması 2013-2015 yıllarını kapsamakta olup, Scopus aboneliği ile bilimsel araştırmaların etkin ve verimli bir şekilde takip edilmesi hedeflenmektedir. Scopus , bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan bir atıf veri tabanıdır.  


SOBIAD ATIF DİZİNİ

Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 838 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veritabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.

SPRINGERLINK

1996 dan günümüze erişim sağlayan temel bilimler, sosyal ve beşeri bilimler, mühendislik, tıp ve yaşam bilimleri konularını içeren tam metin makale koleksiyonudur. 


SPRINGER NATURE 2017 E-KİTAP

Springer e-Kitap koleksiyonu Fen, Teknoloji, Tıp, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarındaki 5.000’in üzerinde kitap ile kütüphane koleksiyonunda yer almaktadır.    

THE COCHRANE LIBRARY  Hasta bakım alanlarındaki (hastaneler, sağlık kuruluşları vb.), her düzeyde araştırma, öğrenme, finanse etme ve idare etmeden sorumlu olanları bilgilendirmek için yüksek kalitede veri sağlayan veritabanlarını içeren bir koleksiyondur. 

TURNITIN Geniş kapsamlı karşılaştırma veritabanı olan Turnitin, öğrenci ödevleri ve tezler için benzerlik kontrolü ve online değerlendirme sunar. Programı kullanmak isteyen yüksek lisans ve doktora öğrenci ile tez danışmanı akademisyenler 291 23 52 numaralı telefondan kütüphaneyle irtibata geçebilirler.

TÜMER ALTAŞ E-YDS:  E-YDS/YDS, YÖKDİL, TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. 

TÜMER ALTAŞ E-SINAV: Yökdil Sağlık-Sosyal-Fen, eYDS, TıpDil sınavları için ayrı ayrı sorulardan oluşan testler ve her bir sorunun video çözümlerini içeren veri tabanıdır.

UP TO DATE UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış veri tabanıdır. Up to Date; doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.


VİDOBU

Dünyada Türkçe bilen tüm coğrafyanın ihtiyacı olan eğitimleri, alanında uzman eğitmenler ile sağlayan en iyi online video eğitim platformudur. HD kalitesinde izlenen içeriğini sürekli güncel tutmayı, özgün hazırlanmış örnek dosyalar sayesinde kolay öğrenmeyi, alanında uzman eğitmenlerle çalışarak en iyi olmayı sürdürmeyi hedeflemektedir.

WILEY ONLINE LIBRARY

Temel bilimler, sosyal ve beşeri bilimler, mühendislik, tıp va yaşam bilimlerini içeren tam metin dergi koleksiyonudur. 1998 den günümüze erişim mevcuttur.


WEB OF SCIENCE

Science Citation Index Expanded(SCI-Expanded): Bilim ve teknik konularında 1973 den günümüze güncel ve geriye dönüşlü bilgi içerir,1991 den günümüze makalelerin ingilizce özetlerini içerir. Social Science Citation Index(SSCI): Sosyal bilimleri  Kapsar. 1996 dan günümüze bibliyografik bilgi,1992 den günümüze ingilizce özet içerir. Arts&Humanities Index(A&HCI): Sanat ve insan bilimleri konularını kapsar. 1975 den günümüze bibliyografik bilgi ve 2000 den itibaren ingilizce özetleri içerir. 

WORLD e-BOOK LIBRARY 
200 den fazla dilde kitap ve doküman içeren  disiplinlerarası bir veritabanıdır.3 milyondan fazla e-kitap, 5791 sesli kitap, 5318 eğitim videosu, 16 milyon ansiklopedi makalesini içinde barındırır, tamamı indirilebilir bir içerik sunar.

MENDELEY
Mendeley, araştırmacıların araştırmalarını yönetmelerine ve geliştirmelerine, diğer araştırmacılar ile çevrimiçi işbirliği yapabilmelerine ve yapılmış olan son araştırmaları keşfetmelerine yardımcı olurken, bir kaynakça yönetim aracı ve akademik sosyal ağ hizmetini kurumlara yönelik sunan bir araçtır. Çevrimiçi ve çevrimdışı olarak farklı cihazlarda eşzamanlı kullanım olanağı sunan Mendeley, aynı zamanda güçlü bir PDF yönetim aracıdır. Mendeley Desktop programını indirmek ve üyelik sağlamak için www.mendeley.com adresinde yer alan Signup & Download bağlantısı kullanmak yeterlidir. Zonguldak Bülent Ecevit kurumsal sayfasında yer alan “Join this group” butonu kullanılarak üyelik sağlanmaktadır. ; Mendeley kurumsal versiyondan yararlanabilmek icin beun.edu.tr uzantılı e-posta ile hesap açılmalıdır.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin