ProQuest Dissertation&Thesis Güncellemesi Hakkında

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Değerli Kullanıcılarımız;

TUBİTAK ULAKBİM kapsamında erişim sağladığımız ProQuest Dissertation&Thesis veritabanımızda önemli bir güncelleme yapılmıştır.

Yapılan yeni güncelleme ile birlikte artık ProQuest Dissertation&Thesis veritabanımız içerisinde yer alan 1.1 milyon tam metin tez için Atıf Bağlantıları (Citation Connection) araçları eklenmiştir. Bu araçlar “Doküman Görüntüleme” sayfasında “Temel Kaynaklar” ve “Benzer Tezler” başlıkları olarak yer almaktadır.

 

“Temel Kaynaklar” alanından, ilgili tezin bulunduğu konu alanı ile aynı alanda yer alan, ProQuest platformunda yada kurum aboneliği olan kaynaklar içerisinde yer alan kitap, dergi makalesi, gazete vb. kaynaklara doğrudan erişim sağlanabilecektir. Dinamik algoritmalar, önerilen kaynakları her benzersiz arama sonucuna göre ayarlamakta ve belirli bir konudaki en alakalı ve etkili çalışmaları vurgulamaktadır.

 “Benzer Tezler” alanından ise, kullanıcılarınız ilgili tez ile benzer atıflara sahip tezlere erişebilecektir. Bu tezlerin altında ayrıca benzerlik oranının gösterildiği “Similarity Index” seçeneği bulunmaktadır.



 

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin